Společenství s Bohem

Společenství s Bohem

Co jsme viděli a slyšeli, zvěstujeme i vám, abyste také vy měli společenství s námi. Naše společenství je s Otcem a s jeho Synem Ježíšem Kristem. (1. Janova 1,3)

Bůh s námi chce mít společenství. V dnešním verši Jan píše o společenství s Otcem a Synem a ve Druhém listu Korintským 13,13 Pavel píše o společenství nebo také obecenství s Duchem svatým. Společenství s Duchem svatým znamená společenství s ostatními věřícími, ale také se samotným Duchem. Vzhledem k tomu, že Duch svatý žije uvnitř nás, nemusíme chodit nikam daleko, abychom s ním mohli mít společenství.

Dobrým příkladem může být společenství dvou lidí, kteří spolu žijí. Například manželé. Bydlím se svým manželem Davem a jsme si velmi blízcí. Pracujeme spolu a společně děláme i většinu dalších věcí. Někdy si Dave jde zahrát golf, i tehdy ale zůstáváme v úzkém kontaktu po telefonu. Možná v televizi sleduje sportovní zápas, a i když mě to moc nezajímá, jsem stále ve stejném domě. Dave a já spolu jíme i spíme a ráno se ve společné koupelně připravujeme na začátek dne. Trávíme spolu hodně času. Ne vždy spolu mluvíme, vždy si ale uvědomujeme přítomnost jeden druhého. I když jsme převážně zticha, stále spolu komunikujeme. Mluvím s ním o věcech, které jsou pro mě důležité, i o těch, které tolik důležité nejsou. On dělá totéž. Když jeden z nás mluví, druhý mu naslouchá.

Ve své nejjednodušší formě společenství znamená být spolu, mluvit spolu a vzájemně si naslouchat. Duch svatý je stále s námi. Žije v nás a nikdy se od nás nevzdálí. Můžeme s ním mluvit a on nám bude naslouchat. Stejně tak on mluví k nám, proto i my musíme naslouchat jemu.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nauč se být v harmonii s Bohem. Chovej se k němu jako k čestnému hostu ve svém domě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon