Střež Své Srdce

Víc než cokoliv jiného střež své srdce, protože z něj vycházejí prameny života. Přísloví 4,23

V Přísloví 4,23 čteme, že máme střežit své srdce, protože z něj vycházejí prameny života. Přemýšlejte o tom. Cokoliv je ve vašem srdci, projeví se dříve nebo později ve vašem každodenním životě. Věci, které máte uvnitř, se dříve či později projeví navenek a každý je bude moci vidět.

Už to je důvod, proč musíme dávat pozor, čemu dovolíme, aby formovalo naše srdce.  Nechci, aby z mého srdce vycházely nepříjemné, hříšné a sobecké postoje, které poškozují mé vztahy s lidmi. Věřím, že si to také nepřejete.

Důležitá součást střežení našeho srdce je učit se ovládat své myšlenky, slova, sklony a svůj pohled na život. To, o čem přemýšlíme, se často projevuje v našich slovech. Slova pak zase mají vliv na naše vnímání, které je vidět v našem celkovém přístupu k životu.

V průběhu každodenního života tyto věci rozhodují o tom, jak reagujeme v různých situacích – zdali si udržíme pokoj, nebo podlehneme stresu. Od toho se odvíjí také náš vztah k druhým. Buď jsme plní soucitu a porozumění, nebo druhé odsuzujeme a jsme arogantní, obzvláště když s někým nesouhlasíme.

Můžete se snažit, aby se vaše myšlenky neprojevovaly ve vašich slovech a postojích. Mnohem jednodušší však je, když začnete pracovat na zbožném způsobu myšlení. Určete si čas, který budete trávit v Boží přítomnosti, a dovolte Duchu svatému, aby naplnil vaše srdce svojí dobrotou.


Můžete se začít modlit

„Bože, chci, aby moje srdce přetékalo myšlenkami a touhami, které jsou od Tebe. Vím, že když budu trávit více času v Tvé přítomnosti a plně se zaměřím na Tebe, budeš mě proměňovat k lepšímu a můj život bude šťastnější.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon