Toužit Po Bohu Více Než Po Jeho Požehnání

Žijte bez lásky k penězům, spokojeni s tím, co máte; neboť on sám řekl: „Nezanechám tě, ani tě neopustím.“ Židům 13,4

Kolik z nás může skutečně říci: „Nikomu nic nezávidím a netoužím po tom, co mají druzí. Když jim to Bůh dal, tak jim to ze srdce přeji.“

V Bibli je napsáno: „Žijte bez lásky k penězům, spokojeni s tím, co máte; neboť on sám řekl: ‚Nezanechám tě, ani tě neopustím.‘ „Věřím, že nás Bůh zkouší, žijeme-li podle tohoto verše.

Někdy nám před oči postaví někoho, kdo má vše, po čem toužíme. Zajímá Ho naše reakce. Dokud nezvítězíme a nebudeme mít postoj, který říká, „jsem rád, že jsi tak požehnaný,“ nebudeme nikdy moci mít víc, než máme teď.

Pokud jste Boha o něco prosili a nedostali jste to od Něj, nemusíte si dělat starosti, že před vámi něco skrývá. Chce se jen přesvědčit, zda jste se zbavili žárlivosti, a máte Ho na prvním místě.

Bůh vám touží požehnat v každém ohledu. Chce, aby lidé poznali Jeho dobrotu i skrze to, jak o vás pečuje. Je důležité, abyste po Bohu samotném toužili více než po Jeho požehnání.


Můžete se začít modlit

„Bože, ukaž mi životní oblasti, kde mne ovládá žárlivost a chamtivost. Pomoz mi srovnat si priority. Chci toužit po Tobě více než po Tvém požehnání.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon