Trpělivé očekávání

Ovocem Ducha je však… trpělivost… Galatským 5,22

Všichni toužíme po proměně našeho charakteru, není však vždy příjemné, jakým způsobem se tyto změny dějí. Nechceme čekat a zdá se nám, že tento proces trvá příliš dlouho. Záleží však na nás, zda tento čas bude pro nás příjemný či nikoli. Pokud uchopíme tuto proměnu za špatný konec, budeme trpět. Rozhodneme-li se však důvěřovat Bohu, vzroste naše vytrvalost a prožijeme radost.

Trpělivost je velmi důležitou vlastností v životě každého křesťana. Je ovocem Ducha a s Boží pomocí v nás v období zkoušek roste. Proto se jim nesmíme vyhýbat. Bible říká, že vytrvalost způsobí dokonalost a plné zaopatření (viz Jakub 1, 2-4).

Musíme se naučit Bohu důvěřovat a prohlubovat s Ním svůj vztah. Obzvláště tehdy, když musíme čekat déle, než jsme si představovali.

Věřím, že i když se nám čekání zdá někdy příliš těžké, vždy nás posílí. Trpělivost v těžkých situacích do našich životů přinese změny, které mají větší hodnotu než nějaká krátkodobá úleva.

Modlitba

„Bože, toužím se změnit a prožívat s Tebou ještě mnohem hlubší vztah. Vím, že potřebuji trpělivost, abych byl silnější.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon