Modlitba přináší trpělivost a naději

Modlitba přináší trpělivost a naději

A nejen to, chlubíme se také souženími, neboť víme, že soužení působí vytrvalost, vytrvalost osvědčenost a osvědčenost naději. (Římanům 5,3–4)

Je snadné říct: Neboj se! Jestli se ale skutečně chceme přestat bát, musíme nejprve zakusit Boží věrnost. Když důvěřujeme Bohu a zakusíme v životě jeho věrnost, budeme mít jistotu a naučíme se žít bez starostí, strachu a úzkostlivosti.

Proto je tak důležité udržet si víru a důvěru v Boha i uprostřed zkoušek a pokušení. S Boží pomocí můžeme odolávat pokušení, nevzdávat se a zůstat vytrvalí i ve chvílích, kdy jde do tuhého. Bůh si používá těžká období života, aby nás učil trpělivosti a vytrvalosti a aby v nás budoval charakter, díky němuž budeme prožívat trvalou radost, jistotu a naději.

Když procházíš bitvou, měj vždy na paměti, že získáváš cenné zkušenosti, které se ti budou v budoucnu jistě hodit. Naučíš se lépe důvěřovat Bohu a budeš moct o jeho dobrotě a věrnosti vyprávět druhým. Pokud právě procházíš bitvou, můžeš si vybrat, co si z ní odneseš – zda porážku, nebo se staneš silnějším! Rozhodni se správně, a staneš se duchovně zralejším.


Sloužíme Bohu, který je tak geniální, že věci, jimiž nám satan chce ublížit, dokáže využít k našemu dobru.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon