Víra, ne pocity

Víra, ne pocity

Neboť chodíme vírou, ne tím, co vidíme. (2. Korintským 5,7)

Bible nás učí, abychom žili vírou, ne tím, co vidíme a cítíme. Existují však chvíle, kdy si Bůh použije okolnosti, v nichž se nacházíme, aby k nám mluvil. Když jsme s Davem začali mít pocit, že nám Bůh říká, abychom vytvořili televizní program, vůbec jsme nevěděli, jak se to dělá, a bez peněz jsme se do toho nemohli pustit. Sami jsme v žádném případě dostatek financí sehnat nemohli, proto se o ně musel postarat Bůh. Kdybychom napsali svým přátelům a partnerům, a přesto bychom nedokázali potřebné peníze získat, nemohli bychom udělat další krok. Bez ohledu na to, jak moc jsme věřili, že máme jít do televize, jsme se nejprve museli postarat o potřebné prostředky. Věřili jsme, že Bůh promluvil do našich srdcí, potřebovali jsme ale, aby také pohnul našimi okolnostmi. Je důležité, abychom pochopili rozdíl mezi vírou a pošetilostí nebo jakousi domněnkou. Bylo by hloupé, kdybychom se kvůli televiznímu programu zadlužili.

Můžeme si to ukázat na příkladu ženy, která se modlí a má pocit, že by měla jít do práce, aby pomohla rodinnému rozpočtu. Rozhodne se najít si práci, jenže má dvě malé děti. Jestliže nedokáže najít spolehlivou chůvu, nemůže začít pracovat. To je okolnost, o niž se Bůh musí postarat, a teprve poté může tato žena udělat krok vpřed. Pokud Bůh nezaopatří chůvu, bude si muset položit otázku, zda byla myšlenka jít do práce skutečně správná. Možná jí Bůh chce ukázat, že zůstat doma s dětmi je v tomto období jejího života lepší než pracovat.

Máme chodit vírou, zároveň ale musíme prosit Boha o moudrost, abychom poznali, kdy máme zcela ignorovat okolnosti a kdy jim máme věnovat pozornost, protože si je Bůh používá, aby nás vedl a mluvil k nám.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Žij vírou, ale nejednej hloupě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon