Vítězná kombinace

Vítězná kombinace

Blahoslavený je člověk, který našel moudrost, člověk, který získal rozumnost. (Přísloví 3,13)

Jedním z mých oblíbených způsobů naslouchání Bohu je kombinace moudrosti a zdravého rozumu. Moudrost dokáže v dané situaci rozpoznat pravdu, zatímco zdravý rozum nám pomůže správně posoudit, co s tou pravdou udělat. Moudrost považuji za něco nadpřirozeného. Nemůžeme ji získat od člověka, pochází od Boha.

Mnoho vysoce kultivovaných a inteligentních lidí postrádá moudrost a zdravý rozum. Boží slovo říká: „Nedostává-li se někomu z vás moudrosti, ať ji žádá od Boha, který dává všem štědře a nevyčítá, a bude mu dána.“ (Jakub 1,5)

Překvapuje mě, kolik lidí si myslí, že musejí přestat používat zdravý rozum, aby byli dostatečně „duchovní“. Duchovní lidé ale nemají celý den hlavu v oblacích. Žijí v reálném světě, řeší reálné problémy a potřebují reálné odpovědi stejně jako kdokoli jiný. Tyto odpovědi jsou k dispozici v Božím slově a zjevuje nám je Duch svatý.

My hledáme odpovědi a Bůh mluví. A protože Duch svatý je Duchem moudrosti, neřekne nám nic, co by nebylo moudré. Častokrát prosíme Boha, aby k nám mluvil a vedl nás. Dokud nám ale nedá konkrétní slovo z Písma nebo nepromluví k našemu srdci, musíme pokračovat v každodenním životě a dělat rozhodnutí. Bůh nám nebude diktovat každý malý krůček. Dal nám ale moudrost a zdravý rozum, a tyto dvě věci dohromady tvoří vítěznou kombinaci.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pokud budeš hledat odpovědi u Boha, bude k tobě Bůh mluvit.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon