Vykroč a prověř si to

Vykroč a prověř si to

… neboť jsou zde pro mne otevřeny dveře k velké a účinné službě. I protivníků je však mnoho. (1. Korintským 16,9)

Někdy jediným způsobem, jak objevit Boží vůli, je to, čemu říkám „vykročit a prověřit si to“. Když se za něco modlím a stále nevím, do dělat, jednoduše udělám krok víry. Bůh mi ukázal, že důvěřovat mu, je jako stát před automatickými dveřmi v obchodním domě. Můžu stát a celý den se na takové dveře dívat, ty se ale neotevřou, dokud neudělám krok vpřed a nespustím mechanismus, který je otvírá.

V životě jsou chvíle, kdy musíme udělat krok vpřed, abychom zjistili, jak dál. Některé dveře se otevřou, jakmile uděláme krok víry, a jiné se neotevřou nikdy, ať děláme, co děláme. Když Bůh dveře otevře, projdi jimi. Pokud je neotevře, smiř se s tím, že se vydáš jiným směrem. Nedovol však, aby tě strach zahnal do úplné nečinnosti.

V dnešním verši Pavel píše o dveřích příležitosti, zmiňuje však také mnoho protivníků. Proto si potřebujeme být jistí, že si nepleteme protivenství se zavřenými dveřmi.

Pavel a jeho spolupracovníci Silas a Barnabáš při hledání Boží vůle neseděli a nečekali, až se objeví anděl nebo vize z nebe. Udělali kroky směrem, který považovali za správný. Bůh jim mnohokrát otevřel dveře, nastaly ale i chvíle, kdy dveře zavřel. To je však neodradilo, a oni prostě ve víře pokračovali dál a hledali, co pro ně Bůh připravil.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Směle projdi dveřmi, které ti Bůh otevírá, a ničeho se neboj, ani když nějaké zavře.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon