Z našich úst

Z našich úst

Člověk zvažuje v srdci, ale odpověď jazyka je od Hospodina. (Přísloví 16,1)

Bůh k nám někdy mluví našimi vlastními ústy. Zjistila jsem to, když jsem jednou byla před velkým rozhodnutím. Nutně jsem potřebovala od Boha odpověď, ale pořád jsem nevěděla, jakým směrem mě vede. Mé myšlenky byly zmatené a žádný směr mi neukazovaly, dokud jsem nešla na procházku s jednou kamarádkou.

Procházely jsme se na čerstvém vzduchu, užívaly si společný čas a přitom jsme asi hodinu mluvily o mé záležitosti. Diskutovaly jsme o několika možných řešeních a jejich potenciálních následcích. Uvažovaly jsme, co dobrého by mohlo přinést jedno z těchto řešení a jak špatná by byla druhá možnost. Jak jsme pokračovaly v rozhovoru, najednou jsem v srdci pochopila, jak mohu situaci vyřešit. Jakmile jsem to vyslovila, věděla jsem, že je to řešení od Boha. Nevyšlo to z mé mysli, ale z mého ducha, z mého vnitřního bytí.

Řešení, k němuž jsem došla, nebylo tím, pro které bych se přirozeně rozhodla. Mnohokrát jsem měla potíže, protože jsem se snažila Boha přesvědčit, že by bylo dobré určitou situaci řešit jinak. Nebyla jsem schopná dobře rozeznat jeho hlas, protože moje mysl byla už předem nastavena proti jeho plánu. Tvrdohlavé myšlení je velkým nepřítelem pokoje, a někdy může dokonce způsobit, že neuslyšíme dobře Boží hlas. Jestli chceme Pána jasně slyšet, musíme být ochotni odložit vlastní touhy. Bůh ví všechno nejlépe, proto musíme své názory za každých okolností podřídit jemu.

Bůh zaslíbil, že když ho budeš hledat, sám naplní tvá ústa správnými slovy (viz Žalm 81,11). Přesně to se stalo mně, a pro tebe to Pán jistě udělá také, pokud ho budeš hledat a podřídíš se jeho plánům.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Požádej Boha, aby naplnil tvá ústa slovy, která dnes potřebuješ vyslovit.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon