Žádná Věc Není Nemožná

Žádná věc není nemožná

Neboť u Boha nebude žádná věc nemožná. Lukáš 1,37

Lidé, kteří se naučili přemýšlet pozitivně, vidí potenciál i v těch nejobtížnějších situacích. Ti s negativní perspektivou naopak všude vidí jen problémy a omezení.

Často je používána ilustrace na příkladu do poloviny plné či z poloviny prázdné sklenice. Náš pohled na život má však ještě hlubší význam. Pozitivní či negativní myšlení ovlivňuje naše rozhodnutí, a tím i jednání.

Vzpomeňme si, jak negativní myšlení dokáže člověka vyvést z rovnováhy. Problémy se zdají být větší a obtížnější, než ve skutečnosti jsou.
Někdy je situace z přirozeného hlediska opravdu bezvýchodná. Negativní způsob myšlení ovšem nepočítá s tím, že pro Boha není žádná věc nemožná.

Když meditujeme nad Božím slovem, zbavíme se negativních postojů a znovu se zaměříme na to, jak mocný náš Bůh je. Pozitivní pohled na život, který je založený na Božím slově, nám připomíná, že u Boha není nic nemožného. On je stále s námi.

Naučila jsem svůj mozek věřit Bohu a Jeho Slovu. Vím, jakou moc máme k dispozici díky Božímu slovu, pokud se naučíme důvěřovat Bohu více než okolnostem. Nikdy nesmíme zapomenout, že u Boha není žádná věc nemožná.


Modlitba

„Pane, vím, že mentalita z poloviny prázdné sklenice není k ničemu. Vím, že jsi se mnou i v nemožných situacích. Rozhoduji se zůstávat ve Tvém Slově a hledět na život z pozitivní perspektivy.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon