Zbavte se nereálných očekávání

Ježíš mu řekl: “Proč mne nazýváš dobrým? Nikdo není dobrý, jen jediný: Bůh. Marek 10,18

Nereálná očekávání nás mohou okrádat o pokoj a radost. Často si přejeme prožít dokonalý den, s dokonalými lidmi, být dokonale šťastní a žít ve svém dokonalém světě. Všichni ale víme, že taková očekávání nejsou reálná. Ve skutečnosti je jedině Bůh sám opravdu dokonalý. Všichni ostatní jsme někde na cestě k dokonalosti.

Nepřítel dobře ví, jak nás okrást o náš pokoj. Dává nám nereálná očekávání, abychom se pak mohli hněvat, když se neuskuteční.

Po mnoha letech života, kdy jsem se ďáblem nechala okrádat o svůj pokoj, jsem to konečně pochopila. Život není dokonalý, někdy se stane něco, co jsme neplánovali a co si nepřejeme. Můj nový postoj je: „To je prostě život.“ Zjistila jsem, že když věcem nedovolím, aby mě ovládly, nebudou mě moci přivádět k zoufalství.

Všichni se musíme někdy vypořádat s nepříjemnostmi, můžeme to ale udělat, aniž bychom se zřekli dobrého postoje. Nezapomeňte nikdy, že jedině Bůh sám je dokonalý, a naučte se Mu důvěřovat. S Jeho pomocí můžete zvítězit nad zklamáním a minulostí. On vás posílí a pomůže vám zachovat si pokoj.

Můžete se začít modlit

„Bože, jenom Ty jsi dokonalý. Jsem rád, že i když mě lidé a okolnosti někdy zklamou, Ty mě nikdy nezklameš. Nebudu již skládat svou důvěru v nedokonalé věci. Chci prožívat pokoj, který mohu zakoušet jen tehdy, když budu důvěřovat Tobě.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon