Ucz się podążać za Duchem Świętym

Joyce Meyer

Ucz się podążać za Duchem Świętym

Spędziłam całe lata chodząc swoimi własnymi drogami, zamiast poddać się prowadzeniu Ducha Świętego. Często myślałam, że czynienie tego, co chciałam sprawi, że będę szczęśliwa, tak naprawdę było wręcz przeciwnie i byłam bardzo niezadowoloną osobą.

Widzisz, to jest tak, że jeśli nie wypełniamy planu, który Bóg ma dla naszego życia, to nigdy nie będziemy czuć wewnętrznego pokoju i radości. Być może pewne rzeczy pozwolą ci na dobrą zabawę, lecz doświadczyłam tego, że zabawa i radość nie są tym samym i o wiele bardziej wolałabym przeżywać prawdziwą wewnętrzną radość…

Zabawa opiera się na tym, co robisz w danej chwili. Możesz wybrać się do miasta ze swoją kartą kredytową i wydać dużo pieniędzy, i możesz nawet dobrze się przy tym bawić, ale kiedy wracasz do domu, zabawa kończy się i tracisz swoją radość.

Przeciwnik zawsze będzie kusił nas, abyśmy się zabawili, jednak, gdy już zrobimy coś niewłaściwego, diabeł zacznie nas o to oskarżać. Zabawa jest kosztowna, radość jest za darmo. Źródłem radości jest nasza relacja z Jezusem Chrystusem. Kiedy czynimy to, co mówi Boże Słowo, wtedy możemy przeżywać radość i pokój wypływające z Bożej bliskości.

Znajdź swoją drogę do radości

W Liście do Rzymian 8.1-2 jest napisane:
„Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie. Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci.”

Jeśli chcemy cieszyć się wolnością dla której Jezus umarł za nas na krzyżu, musimy się nauczyć jak poddawać się prowadzeniu Ducha Świętego. Jednym z kryteriów rozpoznawczych pozwalających zauważyć, że żyjemy według ciała, a nie według Ducha jest to, że nie mamy pokoju w sercu i zmagamy się w jakiejś dziedzinie.

Jeśli myślisz o zrobieniu czegoś, a nie masz pokoju odnośnie tej rzeczy to lepiej tego nie rób. Na przykład: głębokim pragnieniem twojego serca jest to, aby wyjść za mąż. Kiedy jednak zaangażujesz się w relację opartą na cielesności i przekonujesz samą siebie, że powinnaś wyjść za tego mężczyznę, bo to może być twoja ostatnia szansa, to w takiej sytuacji sama możesz doprowadzić do tego, że w przyszłości będziesz nieszczęśliwa.

A zatem ważne jest to, aby nie robić tego, co niepokoi nasz umysł i pozostawia niemiłe uczucie niepewności pt. „Nie wiem, czy to zrobić”. Bardzo często chcemy przekonać samych siebie do zrobienia rzeczy, co do której nie odczuwamy pokoju. W powyższym przykładzie przekonywanie samej siebie mogłoby być następujące: „No cóż, nie można o nim powiedzieć nic złego. Jest wierzący. Ma dobrą pracę. Jest przystojny. Jest dla mnie miły”. Niezależnie od tego, jak miły by nie był, jeśli nie masz w sercu pokoju odnośnie wyjścia za niego za mąż, to lepiej na ten czas pozostań w stanie wolnym.

Ta sama zasada jest ważna w każdej innej sytuacji, w jakiej możesz się znaleźć. Np. jeśli chodzi o zaakceptowanie oferty pracy, wybór kościoła, wybór miejsca zamieszkania, ustanowienie zdrowych granic w relacji – i tak można by tę listę kontynuować. Podążanie za Bożą mądrością i pokojem powinno być dla ciebie rzeczą najważniejszą.

To normalne, że popełniasz błędy

Życie może przybrać tak szybkie tempo, że bardzo łatwo jest popełniać błędy w tym pośpiechu. Czasami musimy po prostu zwolnić, aby umieć rozróżnić pomiędzy pragnieniami ciała, a pragnieniami Ducha. Co powinniśmy zrobić, gdy zdamy sobie sprawę, że popełniliśmy błąd?

Po pierwsze, musimy uwolnić się od wstydu, że uczyniliśmy coś, co wydawało nam się, że jest od Boga, a jednak nie było. Możesz po prostu powiedzieć: „Pomyliłem się” i iść do przodu. Wszyscy czasem rozmijamy się z Bogiem w pewnych okolicznościach naszego życia. Tak naprawdę w ten sposób uczymy się słuchać Boga. Czasami musimy zrobić pierwszy krok i spróbować czegoś, aby zbadać, czy to pochodzi od Boga, czy nie.

Pamiętaj, że kiedy poddasz się prowadzeniu Ducha Świętego, na pewno odkryjesz pokój i radość, bez poczucia winy i potępienia. W Chrystusie jesteśmy wolni od grzechu i możemy mieć obfite życie, pełne pokoju i radości. Musimy po jedynie podążać na Duchem Świętym.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon