Odnów swój umysł

Odnów swój umysł

„I odnówcie się w duchu umysłu waszego”. List do Efezjan 4:23 (BW)

 Biblia jest pełna historii o ludziach, którzy przeżyli odnowienie. Mojżesz został przywódcą po 40 latach pracy w charakterze pasterza owiec. Paweł pałał nienawiścią do Jezusa do momentu, w którym Bóg przemienił jego serce. Ostatecznie Paweł zapisał się w historii jako największy apostoł wszechczasów.

Moment przyjęcia Jezusa jako naszego Zbawiciela jest dla nas nowym początkiem. W tym momencie stajemy się nowym stworzeniem i mamy możliwość poznania nowego życia. Lecz to ty musisz postawić pierwszy krok, by doświadczyć nowego życia.

Jak stwierdza List do Efezjan 4:23, musisz odnowić się w swoim umyśle. Łatwo jest czytać historie biblijne o tych wielkich prorokach i myśleć sobie, że w niczym ich nie przypominasz, lecz już nawet to, że zaczynasz tak myśleć, oznacza, że musisz natychmiast odnowić swój umysł.

Podejmij decyzję, że będziesz myślał, kierując się Bożym Słowem, nie zaś własnymi odczuciami. Przyjmij Bożą miłość i przeżyj nowy początek. Życie stanie się o wiele słodsze, kiedy twoje nastawienie będzie można opisać tymi słowami: „Bóg wywrócił moje życie na drugą stronę. Dał mi nowy początek, a czekają na mnie jeszcze większe błogosławieństwa”.

Modlitwa

Panie, odnawiam swój umysł w Tobie. Wiem, że masz dla mnie nowy początek i wołasz mnie, tak samo jak wołałeś Mojżesza i Pawła. Przyjmuję dziś Twoje zaproszenie, gdyż wierzę, że odmienisz mnie, jak tak jak proroków i apostołów. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon