Wierz w Boży plan dla ciebie

Wierz w Boży plan dla ciebie

„Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał”. Ks. Psalmów 37:5 (BT)

Możesz uprościć swoje życie, ucząc się ufności wobec Boga. Zbyt często nie pozwalamy sobie na ufność. Być może twoje zaufanie wielokrotnie cię zawiodło w przeszłości, albo po prostu z natury jesteś bardzo niezależnym człowiekiem. Nawet jeśli, to zaufanie Bogu jest niezwykle istotną kwestią.

Nietrudno jest wpaść w sidła stresu i wykończyć się nerwowo, próbując żyć na własną rękę, lecz takie życie nigdy nie przyniesie nic dobrego. Boży plan zawsze przewyższa nasze plany. Człowiek, który wierzy Bogu wie, że Jego ścieżki są najlepsze.

Zaufanie nie pojawi się w magiczny sposób, lecz będzie wzrastać, gdy podejmiemy pewne kroki w wierze i doświadczymy Bożej wierności. Musisz odrzucić wątpliwości, lęki, brak pewności siebie, a może nawet zaciekłą niezależność, aby zrobić w swoim życiu miejsce na zaufanie Bogu. Kiedy już to uczynisz, nie będziesz musiał tak bardzo zmagać się w swoim życiu.

Zaufanie Bogu wnosi do naszego życia nadprzyrodzony odpoczynek, pozwala nam żyć prosto i w wolności, czyli w taki sposób, jaki jest miły Bogu. Dlatego nawet jeśli wydaje ci się to nie mieć sensu, ufaj Panu i doświadczaj Jego wolności i odpocznienia.

Modlitwa

Boże, Twoje drogi zawsze prowadzą do celu i górują nad moimi; wiem, że wiara we własne siły zaprowadzi mnie donikąd. Pokładam swoje zaufanie w Tobie. Postanawiam ufać Ci, nawet jeśli nie będę widzieć w tym sensu, gdyż wiem, że chcesz wypełnić Swoje plany względem mnie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon