Być jednością to cieszyć się sobą

Być jednością to cieszyć się sobą

„(…) będą się przypatrywali waszemu, pełnemu bojaźni, świętemu postępowaniu”. 1 List Piotra 3: 2 (BT)

Wasze małżeństwo może dawać wam mnóstwo radości i dobrej zabawy, jeśli zaczniecie wzajemnie się sobą cieszyć. Czy wiesz, że Bóg nie złączył was po to, aby was pognębić? Nie zbliżył was, byście ze sobą walczyli i wzajemnie próbowali się zmienić.

Biblia wyraźnie mówi, że rolą kobiety jest radować się ze swojego męża, ale przyznam się, że ja sama pozwalam sobie na własną, prywatną interpretację, wedle której werset dotyczy ten obu stron małżeństwa. Jak by nie było, rzadko słyszę, jak kobiety mówią: „Wiesz co? Naprawdę cieszę się ze swojego męża”, albo słowa mężczyzn, którzy mówią to samo o swoich żonach.

Ale Bóg chce, żeby w małżeństwie obie strony wzajemnie się sobą cieszyły. Chce, byś cieszył się swoją drugą połówką i żebyście dobrze się razem bawili. Mam świadomość, że nie zawsze będzie to łatwe. Małżeństwo z pewnością niesie  wyzwania, ale proś Boga, by nauczył was komunikacji pomimo różnić i pokazał ci wszystko, co cudowne w drugiej osobie. Proś Go, by pomagał ci widzieć męża/żonę w sposób, jaki On go/ją widzi, ponieważ darzy twoją połówkę miłością i oddał za nią Swoje życie, tak samo jak oddał je za ciebie.

Kiedy wzajem przyjmiecie Boża perspektywę na siebie, radość w naturalny sposób wypełni wasze serca i będziecie mogli cieszyć się sobą.

Modlitwa

Boże, chcę się cieszyć ze swojego męża/żony. Nawet jeśli małżeństwo jest trudne, pomóż mi odnaleźć w nim/niej radość i dostrzegać to, co Ty dostrzegasz. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon