Boh hovorí znenazdajky

Boh hovorí znenazdajky

„Môj nárek premenil si v tanec, rozviazal si mi smútočné rúcho a opásal ma radosťou.“ (ŽALM 30:12 ECAV)

V piatok ráno, vo februári 1976, som bola frustrovaná a zúfala. Snažila som sa urobiť všetko, čo som počula v cirkvi, že urobiť mám, a všetko, o čom som si myslela, že Boh odo mňa vyžaduje. Zdalo sa však, že nič nefunguje, takže som bola dosť skľúčená. Vedela som, že vo svojom živote potrebujem zmenu, ale nebola som si istá o akú zmenu ide. Vedela som, že niečo hľadám, ale nebola som si istá, čo.

V to ráno som zakričala na Boha a povedala som Mu, že už viac nemôžem pokračovať. Pamätám si, ako som hovorila: „Bože, niečo mi chýba. Neviem čo to je, ale niečo mi chýba.“

Na moje prekvapenie Boh začal ku mne hovoriť hlasom, ktorý bol tak hlasný, že som Ho jasne počula, volal moje meno a hovoril so mnou o trpezlivosti. Od tejto chvíle som vedela, že s mojou situáciou niečo urobí. Neskôr, v ten istý deň, ma Ježiš v mojom aute naplnil prítomnosťou Ducha Svätého spôsobom, aký som nikdy predtým nezažila. Najlepší spôsob, ako opísať tento pocit je povedať, že som sa cítila, ako keby niekto do mňa nalial tekutú lásku. Okamžite som zaregistrovala nový pokoj, radosť a lásku v mojom vnútri, ktorá prúdila zo mňa von. Všetci okolo mňa si všimli pozitívne zmeny v mojom správaní, keď som začala milovať ostatných tak, ako nikdy predtým.

V to ráno som vstávala s pocitom, akoby všetko skľučujúce skončilo. Išla som spať s vedomím, že som na mieste nových začiatkov. Boh často koná takýmto spôsobom. Náhle sa začne hýbať v našich životoch. Nenechajte sa unaviť čakaním na Boha, pretože dnes môže byť váš deň pre „znenazdajky“.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dnes môže byť tvoj deň pre „znenazdajky“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon