Čakaj na Boha

Čakaj na Boha

„Utíš sa pred Hospodinom a čakaj na Neho…“ (ŽALM 37:7 SEP)

Potrebujem počuť od Boha každý deň a chcem od Neho počuť o všetkom. Aby sme počuli Boha, musíme byť ochotní čakať na múdrosť z vášne po Božej vôli viac, ako na čokoľvek iné. Ak sa rozhodneme nekonať na základe našich telesných túžob alebo emócii, budeme od Boha počuť oveľa jasnejšie. Ak počkáme dovtedy, kým si nebudeme istí, že máme smer od Boha skôr, ako podnikneme akékoľvek roky, budeme požehnaní. Potom by sme mali urobiť to, k čomu nás Boh vedie, aj keď je to pre nás ťažké.

Pred niekoľkými rokmi som začala zbierať klasické filmy, pretože v televízii nebolo nič slušné na pozeranie. Jedného dňa k nám domov doručili časopis zo zoznamom mnohých dobrých, čistých filmov. Zdalo sa, že Boh mi dal príležitosť získať ďalšie filmy. Nadchla som sa a rozhodla som sa objednať si asi pätnásť filmov. Potom som svoju objednávku na pár dní odložila, a keď som sa na to pozrela znovu, moje emócie a vzrušenie opadli a nakoniec som si objednala len dva filmy. Toto je jednoduchý príklad, ale tento princíp platí pre mnohé oblasti života.

Keď konáme len na základe nadšenia a emócii, často robíme chyby. Hovorím: „Nechajte emócie opadnúť a potom sa rozhodnite.“ Je úžasné, aký vplyv ma dobrý spánok na naše pocity ohľadom istých vecí.

Odporúčam vám, aby ste sa naučili čakať. Emócie budú stúpať a klesať a emocionálna energia bude prichádzať a odchádzať, ale zriedkakedy nás dovedie k cieľu, ktorý pre nás Boh pripravil. Boh nás vždy dovedie na dobré miesto, ak len jednoducho dovolíme, aby nás viedlo Jeho Slovo a Jeho múdrosť a nie naše emócie

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Odlož svoje emócie a potom sa rozhodni.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon