Dnes môžeš vyhrať bitku

Lebo myseľ tela [zmysly a logika bez Svätého Ducha] je smrť, ale myseľ [Svätého] Ducha je život a [duševný] pokoj [teraz aj naveky]. – RIMANOM 8:6

Práve teraz sme ty aj ja uprostred vojny. Je to duchovný boj a zápasíme proti vládcom temnoty tohto veku, proti duchovným zástupom bezbožnosti (Efežanom 6:12). Potrebujeme mať myseľ Svätého Ducha, ak chceme vyhrať bitku.

Je smutné, že je veľa veriacich, ktorí jednajú telesnou mysľou. Ak však chceme žiť spôsobom, ktorý dokáže zmeniť náš svet, potom musíme prestať žiť v tele a začať žiť v Duchu.

Každý z nás potrebuje neustále dávať svoje telesné túžby pod kontrolu Svätému Duchu a nedovoliť svojim emóciám alebo mysli, aby nás ovládali. Písmo vysvetľuje, že duch bojuje proti telu a telo proti duchu, takže sú neustálymi protivníkmi.

Je to vojna! Diabol nás nenávidí a neustále pracuje nadčasy, pokúšajúc nás, aby sme podľahli telu.

Koniec koncov ty rozhoduješ, kto vyhrá v tvojom živote. Dobrou správou je, že nemusíš byť závislým na svojom tele. Môžeš žiť v Duchu, prinášajúc svoje telo do súladu s Jeho vôľou. Dnes môžeš vyhrať ten boj!

Modlitba

Bože, dnes chcem vyhrať ten boj. Chcem mať myseľ Svätého Ducha, čo je život a pokoj. Dnes si vyberám Tvojho Ducha. Pomôž mi dať moje telo do súladu s Tvojou vôľou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon