Duchom vedená vytrvalosť

Duchom vedená vytrvalosť

„Čo tedy robiť? Budem sa modliť duchom [skrze Ducha Svätého, ktorý je vo mne], ale sa budem modliť aj mysľou [inteligentne]; budem spievať chvály duchom, ale budem spievať chvály aj mysľou.“ (1.KORINŤANOM 14:15)

Naozaj vás chcem povzbudiť, aby ste sa modlili vytrvalé, húževnaté modlitby pod vedením Ducha Svätého. Nech to nie sú opakované modlitby, ktoré nevychádzajú z vášho srdca ale modlitby, ktoré sa odmietajú vzdať. Môžete použiť svoje ústa na modlenie sa slovami, ktoré nemajú žiadny význam, ale tieto modlitby nie sú ničím iným, len mŕtvymi skutkami. Mohla by som citovať celú modlitbu Pána a zároveň premýšľať o niečom inom. Toto by ale nepožehnalo ani Boha a ani mňa. Keď som však úprimná a modlím sa zo srdca, Boh ma počuje a pracuje pre moje dobro.

Opakovanie slov našimi perami neurobí nič pre Boha a ani v našich životoch, takže aj keď sa za rovnakú vec modlíme znovu a znovu, musíme si dávať pozor, aby sme neprepadli nezmyselnému opakovaniu. Namiesto toho musíme dovoliť Duchu Svätému, aby nás viedol novým spôsobom, aj keď sa za danú oblasť modlíme už dlho. Niekedy nás zavedie k tomu, aby sme boli v danej záležitosti vytrvalí a usilovní. Je však rozdiel medzi opakovaním a Duchom vedenou vytrvalosťou.

Slová vyslovené v modlitbe, ktoré nie sú napojené na naše srdce, sú len slovami bez moci. Keď sa modlíme, mali by sme sa zamerať a sústrediť na to, čo hovoríme. Nikdy by sme nemali hovoriť slová len preto, že si ich pamätáme, zatiaľ čo naše srdcia sú ďaleko od Boha. Úprimná (srdečná, neustála) modlitba spravodlivého človeka dáva k dispozícii obrovskú moc (pozri Jakub 5:16).


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Tvoje úprimné modlitby k Bohu majú moc a On ich počuje.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon