Modlitba Produkuje Pokoj

Modlitba produkuje pokoj.

O nič nebuďte ustarostení, ale vo všetkom s vďakou predkladajte Bohu svoje žiadosti vo všetkých svojich modlitbách a prosbách. A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, bude chrániť vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi. Filipanom 4:6-7

V tejto pasáži Pavol nehovorí: „Modlite sa a buďte ustarostení.“ Namiesto toho hovorí: „Modlite sa a nebuďte ustarostení.“ Prečo sa máme modliť a nemáme byť ustarostení? Pretože modlitba je dôležitým spôsobom, ako dáme svoje starosti na Pána. Modlitba je to, čo otvára dvere pre Boha, aby mohol pracovať v našich životoch a životoch iných ľudí.

Keď sa nám diabol snaží dať niečo, kvôli čomu máme byť ustarostení, môžeme sa obrátiť a dať to Bohu. Ak sa za niečo modlíme a potom sme aj tak ohľadom toho ustarostení, miešame pozitívne a negatívne. Negatívne vynuluje pozitívne a my skončíme tam, kde sme začali – na nule.

Modlitba je pozitívna sila, ustarostenosť je negatívna sila. Pán mi ukázal, že dôvod, prečo mnohí ľudia pracujú s nulovou duchovnou silou je, že rušia svoju pozitívnu modlitebnú silu tým, že sa poddávajú negatívnej sile ustarostenosti.

V čase, kým sme ustarostení, nedôverujeme Bohu. Len skrze istotu, vieru a dôveru v Pána sme schopní vstúpiť do Jeho odpočinku a tešiť sa z pokoja, ktorý presahuje každé chápanie.


Teraz sa môžete rozhodnúť, že všetky svoje starosti dáte na Pána a začnete Mu dôverovať, že sa o vás postará.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon