Modlitba Produkuje Trpezlivosť A Nádej

Modlitba produkuje trpezlivosť a nádej.

No nielen to [buďme teraz plní radosti!], ale sa chválime aj súženiami, lebo vieme, že súženie vedie k vytrvalosti (statočnosti), vytrvalosť k osvedčenosti (dokázaná viera a preskúšaná integrita), osvedčenosť k nádeji. Rimanom 5:3-4

Je ľahké povedať: „Neboj sa.“ V skutočnosti si to však vyžaduje skúsenosť s Božou vernosťou. Keď dôverujeme Bohu, potom vidíme a zažijeme Jeho vernosť v našich životoch, tak nám to dáva veľkú dôveru žiť bez starostí, strachu a úzkostí.

To je dôvod, prečo je také dôležité mať vieru a dôverovať Bohu aj uprostred skúšok a súžení. S Božou pomocou môžeme neochvejne odolávať pokušeniu vzdať sa a skončiť, keď sa situácia zhorší. Boh používa tieto ťažké časy plné skúšok na to, aby v nás vybudoval trpezlivosť, vytrvalosť a charakter, z ktorých nakoniec vznikne zvyk radostnej a sebavedomej nádeje.

Vždy si pamätajte, že ak ste v boji, získavate cenne skúsenosti z ktorých budete môcť čerpať vo svojej budúcnosti. Budete oveľa ľahšie dôverovať Bohu, keď prídu ťažkosti a budete môcť svedčiť o Božej dobrote a vernosti. Ak sa práve nachádzate v boji, môžete dovoliť, aby vás to porazilo alebo posilnilo! Urobte správne rozhodnutie a dovoľte, aby vám to pomohlo dostať sa na vyššiu úroveň duchovnej zrelosti.


Slúžime Bohu, ktorý je tak úžasný, že dokáže, aby veci, ktoré satan používa aby nám ublížil, fungovali pre naše dobro.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon