Múdrosť ťa volá

Na vrchu vysokých miest, pri ceste, na rozcestí stojí [múdrosť, obratne a zbožne]; vedľa brán, pri vchode do mesta, tam, kade sa vchádza ku dveriam, volá mocne. – PRÍSLOVIA 8:2-3

Na našej ceste životom budeme musieť urobiť veľa rozhodnutí a vždy sa dostaneme do problémov, ak ich urobíme emocionálne alebo podľa toho, čo si myslíme alebo chceme.

Boh chce, aby sme robili múdre rozhodnutia. Verím, že mať múdrosť, je urobiť teraz to, s čím budeme spokojní potom.

Príslovia hovoria, že múdrosť nás volá. Musíš chodiť v Božej múdrosti a uvedomiť si, že rozhodnutia, ktoré dnes urobíš, ovplyvnia tvoj zajtrajšok. Mnoho ľudí si nikdy neužíva život, pretože vždy jednajú s problémami, vyplývajúcimi z nedostatku múdrosti.

Nerob nič sebecké riskujúc, že sa veci obrátia na dobré. Múdrosť nehazarduje, ale investuje do budúcnosti. Múdrosť sa neuspokojí s okamžitým uspokojením. Namiesto toho, nasleduje Boha do lepšieho zajtrajška.

A čo ty? Kráčaš dnes v múdrosti? Ak nie, dobrou správou je, že múdrosť ťa už volá. Boh je pripravený a ochotný dať ti Jeho múdrosť. Len Ho o to popros a urob rozhodnutia, ktoré budú investovať do zbožnej budúcnosti.

Modlitba

Bože, chcem si užívať život, nielen neustále odstraňovať problémy, ktoré vyplývajú z nedostatku múdrosti. Ďakujem Ti, že mi dávaš Svoju múdrosť. Prijímam ju a chcem robiť zbožné rozhodnutia pre moju budúcnosť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon