V Božom Slove je moc!

V Božom Slove je moc!

Nech neodídu od tvojich očí; ostríhaj ich prostred svojho srdca. Lebo sú životom tým, ktorí ich najdú, a celému ich telu lekárstvom. – PRÍSLOVIA 4:21-22

Biblia nie je len obyčajná kniha. Slová na jej stránkach sú ako liek pre tvoju dušu. Má moc zmeniť tvoj život, pretože v Slove je život!

Keď objavíš moc a pravdu Božieho Slova, uvidíš zmeny vo svojom živote, ktoré môže priniesť iba táto pravda. Tiež sa naučíš, ako rozpoznať klamstvá, ktoré sa nepriateľ snaží použiť proti tebe.

Ak si len teraz začal čítať Bibliu a si z toho vystrašený, nemysli si, že ju musíš prečítať naraz alebo musíš ihneď všetkému porozumieť. Buď so sebou trpezlivý. Dôležité je, aby si začal čítať a vytrval. Zakaždým, keď študuješ Bibliu a dávaš pozor, čo čítaš, niečomu sa učíš.

Príslovie 4:20 hovorí: „Môj synu, venuj pozornosť mojim slovám…“ Je dôležité tomu porozumieť, dávať pozornosť je viac ako len čítať – znamená meditovať o Písme alebo ho znovu a znovu v mysli preberať.

Tým, že trávime čas čítaním a meditovaním o Božom Slove a učíme sa byť s Ním v jednote, budeme naplnení životom a uzdravujúcou Božou mocou.


Modlitba

Bože, ďakujem Ti veľmi pekne za životodarnú moc Tvojho Slova! Ako ho čítam a študujem, vyuč ma tomu, čo chceš aby som vedel a daj Svoju uzdravujúcu moc do môjho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon