Mal by si si svoj život užívať

Mal by si si svoj život užívať

Nieto ničoho lepšieho pre človeka, než aby jedol a pil a dal vidieť svojej duši dobré zo svojej práce. Ale aj to som ja videl, že to pochádza z ruky Božej. – KAZATEĽ 2:24

Pôžitok je palivo, ktoré potrebujeme, aby sme prebehli cez cieľovú čiaru s dobrým postojom. Možno dobehneme do cieľa, no po ceste môžeme zahorknúť alebo sa staneme nevraživými, pokiaľ nebudeme veselými a nebudeme so užívať tú cestu.

Príliš veľa ľudí neustále pracuje a vystresuje sa tak, že majú pocit viny z toho, že sú radostní a tešia sa zo života, aj keď Boh jasne nariadil a prikázal oboje, prácu a aj pôžitok. Kazateľ 2:24 hovorí, že relaxovať a tešiť sa uprostred ťažkej práce je v náš prospech.

Naše myslenie bolo v tejto oblasti pokrivené. Satanovi sa podarilo nás oklamať a tým sa mu darí držať ľudí unavených, vyčerpaných, mrzutých a zneužívaných kvôli nadmernej práci a zodpovednosti.

Potrebujeme čas na občerstvenie a odpočinok tak isto, ako aj na prácu a výkon. Mal by si byť usilovný v každej úlohe, ktorú ti Boh dal, no nájdi v tom zdravú rovnováhu, odmeň sa a oslavuj svoj pokrok. Boh si myslí, že si toho hodný!


Modlitba

Bože, chcem si užívať život, ktorý si mi dal. Ukáž mi, ako mám tvrdo pracovať a popri tom si aj nájsť čas na odpočinok a oslavu svojho pokroku počas tej cesty. Ďakujem Ti za hojný život v Kristovi!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon