Rozvíjaj svoj potenciál a urob s ním niečo už teraz

Rozvíjaj svoj potenciál a urob s ním niečo už teraz

A všetko, čokoľvek činíte, robte z duše jako Pánovi a nie ľuďom. – KOLOŠANOM 3:23

Možno vieš, že ťa Boh stvoril s veľkým potenciálom, no nezastav sa pri tom, potrebuješ ho rozvíjať. Verím, že veľa ľudí je nešťastných, lebo nerobia nič, aby rozvíjali svoj potenciál. Ak chceš, aby sa tvoj potenciál naplno rozvinul, nečakaj, kým všetko bude dokonalé. Urob niečo teraz. Prilož svoje ruky k dielu pred tebou.

Musíš dať svojmu potenciálu nejakú formu tým, že s ním niečo urobíš. Ak máš túžbu v srdci vyskúšať nové príležitosti, vykroč a zisti, či ťa Boh na to obdaroval. Nikdy nezistíš, čo všetko dokážeš, pokiaľ nič nevyskúšaš.

Chcem ťa povzbudiť, aby si odolal strachu, keď vierou vykročíš rozvíjať svoj potenciál. Božia dokonalá láska vyháňa strach, preto už nemusíme žiť paralyzovaní strachom zo zlyhania ani z robenia chýb. Zostávanie v známej komfortnej zóne ti možno dá pocit bezpečia, no nikdy sa ti nepodarí naplno rozvinúť svoj potenciál, alebo byť spokojný v tom čo robíš. Preto sa rozhodni vstúpiť do toho, do čoho cítiš, že ťa Boh vedie.

Si plný Božieho potenciálu a On chce prostredníctvom tvojho života urobiť viac, ako si vieš predstaviť, ale vyžaduje si to tvoju spoluprácu. Vykroč a slúž Mu dnes z celého srdca.


Modlitba

Pane, vo všetkom, čo robím, chcem Ti slúžiť z celého srdca. Ďakujem Ti, že ma povzbudzuješ, aby som vykročil a rozvíjal ten veľký potenciál, ktorý si mi dal.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon