Моліться й живіть у згоді з іншими

Блаженні, (щасливі, достойні заздрості, мають духовне процвітання — а також радість і задоволення, що є наслідком Божої прихильності й спасіння, незалежно від зовнішніх обставин) миротворці, бо вони синами Божими стануть.  Матвій 5:9, АМР

Молитва згоди може бути ефективною лише тоді, коли люди, які вдаються до неї, провадять своє звичайне повсякденне життя у згоді одне з одним. “Жити в згоді з іншими” не означає ніколи не мати власної думки. Коли йдеться про таке життя, то мається на увазі панування гармонії, шани й взаємоповаги у стосунках з іншими людьми. Відтак у взаєминах відсутнє все, що спричиняє розбрат і ворожнечу — прикладом, егоїстичне ставлення, гнів, обурення, ревнощі, гіркота або звичка порівнювати себе з іншими. Отже, життя в згоді з іншими схоже на спортивну команду — коли всі гравці, всі члени команди співпрацюють між собою, підтримують і підбадьорюють одне одного, вірять у спроможність інших гравців і довіряють членам своєї команди, разом рухаючись до спільної мети й розділяючи одне з одним радість перемоги.

Молитва згоди як вид молитви є надзвичайно потужним інструментом, ефективно скористатися яким можуть винятково люди, які докладають максимум зусиль до життя у згоді з іншими. Прикладом, живемо ми з Дейвом у постійній ворожнечі й суперечках. Раптом у нас виникає невідкладна потреба, за яку ми вирішуємо молитися у згоді. То чи вийде у нас щось — звісно, ні, адже між нами розбрат і ворожнеча. Трапляється, що люди тільки час від часу погоджуються з іншими — зауважу, що спільна молитва з таким підґрунтям теж не матиме сили, адже в згоді з людьми потрібно жити завжди. Тож нехай мир і шана царюють у ваших взаєминах з іншими. Навчіться пристосовуватися до людей і ситуацій, якщо прагнете бути миротворцем (див. До Римлян 12:16).

Підтримання гармонії і єдності вимагатиме певних зусиль, але неймовірна сила, що вивільнюється під час молитви людей, які живуть у згоді, справді того варта.

СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ:

За звичай набагато легше взагалі не засмучуватися, ніж заспокоїтися після того, як уже пройнялися почуттям суму й журби.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon