Bůh dává autoritu

Bůh dává autoritu

Každá duše ať se podřizuje nadřízeným autoritám, neboť není autority, leč od Boha. Ty, které jsou, jsou zřízeny od Boha… (Římanům 13,1)

Bůh používá autoritu, aby nám zajistil bezpečí a umožnil nám žít ve větší radosti. Proto postoj úcty a podřízenosti vůči autoritě musí proniknout do našeho každodenního života. Bůh nám dává duchovní i přirozenou autoritu a je důležité, abychom obě poslouchali. Měli bychom dokonce respektovat i dopravní značky, které na určitá místa umístili lidé v pozici autority. Jestli je někde zákaz parkování, neparkuj tam. Pokud je k dispozici jen parkovací místo pro tělesně postižené, neparkuj tam, jestli nejsi tělesně postižený, i kdyby to znamenalo, že budeš muset udělat víc kroků! Když svítí na semaforu červený panáček, zůstaň stát. Nepřecházej ulici jen proto, že spěcháš. Pokud jedeš po silnici, kde je zakázáno předjíždění, pak nepředjížděj.

Možná si říkáš, že to jsou jen maličkosti a nejsou nijak důležité. Máš pocit, že máš vážnější problémy, které potřebuješ řešit. Dokud ale nepochopíš, že tvá zdánlivě malá každodenní rozhodnutí respektovat autoritu či nikoli mají obrovský dopad na tvůj život, zůstanou tvé velké problémy nevyřešené.

Podobné chování, jaké jsem právě popsala, odráží neuctivý postoj k autoritám. Takový postoj brání naší schopnosti slyšet Boží hlas, protože Bůh sám posílá autority do našeho života a chce, abychom k nim měli úctu. Když ctíme autoritu ve svém životě, vyjadřujeme tím svou úctu k Bohu.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Buď velmi opatrný. Poslouchej Boha v maličkostech, které dokážou ve tvém životě udělat velký rozdíl.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon