Bůh promlouvá, aby nás povzbudil a přinesl útěchu

Bůh promlouvá, aby nás povzbudil a přinesl útěchu

Požehnaný Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, Otec milosrdenství a Bůh veškerého povzbuzení… (2. Korintským 1,3)

Všichni toužíme po přijetí, ne po odmítnutí. Nesnáším pocit osamělosti a citové bolesti, který pramení z pocitu odmítnutí. Přesto jsem se takto cítila mnoho let, a vůbec jsem nevěděla, že s tím mohu něco udělat. Díky Bohu se ale všechno změnilo!

Před několika lety se však stalo něco, co tu starou bolest způsobenou odmítnutím znovu vyvolalo. Oslovila jsem někoho, kdo mi v dětství hodně ublížil. Místo omluvy jsem však byl obviněna z něčeho, co nebyla moje chyba. Ten člověk mi dal jasně najevo, že o mě nemá sebemenší zájem.

Nejraději bych se někam schovala a litovala sama sebe. Místo toho jsem ale okamžitě požádala Boha o útěchu Ducha svatého. Poprosila jsem ho, aby uzdravil mé zraněné pocity a umožnil mi zvládnout situaci tak, jak by to udělal Ježíš. Když jsem vložila důvěru v Boha, zaplavil mě pocit tepla, jako kdyby mé rány přikrýval utěšující olej.

Požádala jsem Boha, aby odpustil tomu, kdo mi ublížil, a on mi připomněl, že druhým ubližují ti, kteří sami trpí. Jeho intimní a osobní odpověď uzdravila mého zraněného ducha.

Bůh je zdrojem veškeré útěchy, úlevy i povzbuzení. Udělej vše, co je ve tvých silách, abys rozvíjel a udržoval svůj intimní vztah s ním. Když to uděláš, budeš moct slyšet jeho hlas, přijímat jeho útěchu a uzdravení a jeho povzbuzení a péče tě budou posilovat.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh ví, jak důležitá je útěcha, proto nám dal svého Duha, který nám ji přináší.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon