Bůh říká: „Můžeš mi důvěřovat“

Bůh říká: „Můžeš mi důvěřovat“

Blahoslavený je muž, který se bojí Hospodina! … Nebojí se zlé zprávy; jeho srdce je pevné, doufá v Hospodina. (Žalm 112,1. 7)

Někdy k nám Bůh mluví tak, že nám do hloubi srdce vkládá svůj pokoj. Občas se dostaneme do situace, kdy nás všichni povzbuzují, abychom důvěřovali Bohu a nebáli se, my ale pořád nevíme, jak to udělat. Strach na nás útočí ze všech stran, vyvádí nás z míry a vyhrožuje nám. Přátelé říkají: „Všechno bude v dobré,“ my tomu ale nemůžeme uvěřit, dokud hluboko v našem srdci nepromluví sám Bůh a neřekne: „Důvěřuj mi, já se o to postarám. Všechno dobře dopadne.“

V roce 1989 jsem šla na pravidelnou prohlídku k lékaři. Objevil mi rychle rostoucí typ rakoviny a doporučil okamžitou operaci.

V důsledku této zprávy jsem bojovala s obrovským strachem. Nemohla jsem spát a byly chvíle, kdy byl strach tak silný, že jsem měla pocit, že to nevydržím. Bez ohledu na to, kolik členů rodiny a přátel mě ujišťovalo, že vše bude v pořádku, stále jsem bojovala s velkým strachem. Až jednou, ve tři hodiny ráno, promluvil Bůh do hloubi mého srdce a řekl mi: „Joyce, můžeš mi důvěřovat.“

Od té doby už jsem ten ochromující strach nikdy nezažila. Na výsledky jsem sice čekala s určitými obavami, ale neklepala jsem se strachem. Věděla jsem, že jsem v Božích rukou, a ať se stane cokoli, on se o mě postará.

Ukázalo se, že další léčbu nepotřebuji. Místo strachu jsem pociťovala vděčnost. Přesně to se může stát v každé situaci, kdy se naučíme slyšet Boží hlas.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Důvěřuj Bohu. Nezklame tě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon