V každé životní oblasti potřebujeme sebeovládání

A já požádám Otce a on vám dá jiného Zastánce, aby byl s vámi na věčnost – Ducha pravdy, jejž svět nemůže přijmout, protože ho nevidí ani nezná. Vy jej znáte, neboť u vás zůstává a ve vás bude. Jan 14,16–17

Některé věci v Bibli platí pro úplně každou životní oblast, a sebeovládání je jednou z nich. Bez ohledu na to, jaký je náš problém, sebeovládání se nám v dané situaci určitě bude hodit. Pokud se nenaučíme ovládat, budou nám vládnout naše emoce a budeme nešťastní.

Sebeovládání znamená, že jednáme umírněně a s rozvahou. Každá životní oblast vyžaduje správná rozhodnutí a disciplínu. Mnoho našich problémů je způsobeno nedostatkem sebeovládání. Pokud se neumíme ovládat v nakupování, dostaneme se do dluhů. Špatný zdravotní stav může být způsoben nedostatkem sebeovládání v oblasti stravovacích návyků a tak dále.

Když se dostaneme do situace, která vypadá bezvýchodně, budeme potřebovat mnoho disciplíny a sebeovládání. Buďme vděční za Ducha svatého, kterého Bůh poslal, aby v nás přebýval a pomáhal nám.

Pokud jsme se znovu narodili, přebývá v nás Duch Kristův, který je plný ovoce sebeovládání. Možná se v našem životě toto ovoce ještě neprojevuje, máme ho však v sobě. Máme všechno, co potřebujeme. Učiňme tedy rozhodnutí, že budeme ve spolupráci s Duchem svatým rozvíjet sebeovládání.

Modlitba

„Bože, děkuji Ti za sebeovládání, které je ovocem Tvého Ducha. Díky Tvé moci, která působí ve mně, chci následovat Tvé vedení a nenechat se ovládat pocity.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon