Ježíš přišel, aby nás vedl cestou pokoje

… aby se ukázal těm, kdo sedí ve tmě a stínu smrti, a uvedl naše nohy na cestu pokoje. Lukáš 1,79

Věřím, že pokoj je jedním z nejdůležitějších přínosů a největších požehnání, které nám Bůh dává. Zaneprázdněnost našeho každodenního života a tlaky, jimž jsme vystavováni, se mnohdy zdají být daleko od skutečného pokoje. Nemusí to tak ale být.

V evangeliu Lukáše 1,79 je napsáno, že Ježíš přišel mimo jiné proto, aby uvedl naše nohy na cestu pokoje. Jako věřící máme úžasné privilegium prožívat nadpřirozený Boží pokoj bez ohledu na to, jak moc jsme zaneprázdněni a co se okolo nás děje.

Prvních čtyřicet let života jsem pravý pokoj neznala a byla jsem nešťastná. Nakonec jsem ale po něm natolik zatoužila, že jsem byla ochotná spolupracovat s Bohem na jakékoliv změně, která by mi umožnila jej získat. Díky Bohu nyní zakouším skutečný pokoj, který mnohokrát přesahuje mé chápání. Jdu po cestě pokoje, a to nejen v obdobích klidu, ale i v čase životních bouří.

Je usilování o pokoj naší prioritou? Pokud ano, Bůh má velkou radost. Následujme Ducha svatého na cestu pokoje, který nám v Kristu právoplatně patří.

Modlitba

„Bože, děkuji Ti, že jsi poslal Ježíše, aby vedl a směroval mé kroky na cestu pokoje. Přijímám pro svůj život Tvé úžasné požehnání pokoje.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon