Uprostřed starostí si můžeme vypěstovat postoj modlitby

O nic nebuďte úzkostliví, ale ve všem oznamujte Bohu své žádosti v modlitbě a prosbě s děkováním. Filipským 4,6

Když jsme pod tlakem, uděláme nejlépe, když se začneme modlit. O problémech nestačí jen mluvit. Základem úspěšného života je modlitba. Ježíš se během svého života na zemi modlil. Všechno vydával v modlitbě Bohu, dokonce i svou pověst a život. A my můžeme dělat totéž. Nemusíme Bohu vysvětlovat vše, co nás trápí. Můžeme Mu své problémy vydat a poprosit Ho, aby se o ně postaral.

Nesnažme se modlitbu příliš komplikovat. Mnozí čekají, až budou s Bohem sami nebo až se dostanou do církve, a teprve pak se začnou modlit. Vůbec si neuvědomují, že se mohou k Bohu obrátit úplně kdykoliv. Modleme se jednoduše a s vírou. Nezapomínejme na Pavlova slova z listu Filipským 4,6. Místo úzkostlivosti přinášejme své žádosti Bohu a v každé obtížné situaci Ho prosme o pomoc.

Bible mluví o Boží věrnosti jako o součásti Božího charakteru. Na Boha se můžeme vždycky spolehnout a můžeme vědět, že nám pomůže pokaždé, když k Němu budeme volat. Můžeme Mu zcela důvěřovat. Pokud to uděláme, budeme připraveni na vše, co nás na naší životní cestě potká.

Modlitba

„Bože, nechci, aby můj život byl plný starostí. Místo toho se chci bez přestání modlit k Tobě.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon