Jeho milosrdenství je nové každé ráno

Je to Hospodinovo milosrdenství, že jsme nezahynuli, neboť nepominulo jeho slitování. Je nová každé ráno, tvá věrnost je velká. Pláč 3,22–23

Každý den máme novou příležitost uzavřít starou kapitolu své minulosti a prožít nový začátek. Fakt, že Bůh rozdělil den na dvacet čtyři hodin, poukazuje na naši pravidelnou potřebu začínat znovu. Pokaždé je tu nový den, nový měsíc a nový rok. Naším úkolem je rozhodnout se a tyto nové začátky využít.

Bojujeme s pocitem viny a odsouzení? Trápíme se kvůli něčemu, co se stalo před lety, nebo kvůli událostem včerejšího dne? Není podstatné, jak dávno se něco stalo; minulost zůstane minulostí. Co se stalo, to se stalo. Nyní se o to může postarat jedině Bůh. My musíme jen uznat svou chybu, přijmout Boží odpuštění a jít dál.

V knize Pláč nám prorok Jeremiáš připomíná, že Boží milosrdenství je každého rána nové. Každý den máme novou příležitost znovu začít. Jsem ráda, že mi Bůh každý den dává novou milost. Každé ráno můžeme začít znovu!

Modlitba

„Bože, jsem rád, že Tvé milosrdenství je nové každé ráno! Tvoje láska, milost, soucit a věrnost mi umožňují každý den prožít nový začátek.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon