Bůh se postará o každý detail

Bůh se postará o každý detail

Neprodávají se dva vrabci za haléř? A ani jeden z nich nespadne na zem bez vůle vašeho Otce. I všechny vlasy na vaší hlavě jsou spočteny. Nebojte se tedy; vy jste cennější než mnoho vrabců. (Matouš 10,29–31)

Bůh k tobě chce každý den mluvit prostřednictvím moci Ducha svatého. Chce tě krok za krokem vést od problémů k dobrým věcem, které pro tebe připravil. Záleží mu na nejmenších detailech tvého života. V dnešních verších se dozvídáme, že ví dokonce i to, kolik máš na hlavě vlasů. Záleží mu na touhách tvého srdce a chce ti odhalit pravdu, která tě osvobodí od starostí a strachu.

Ještě předtím, než ses vůbec narodil, existoval již Boží plán mít s tebou důvěrný vztah. To potvrzují slova z Žalmu 139,16: „Tvé oči viděly můj zárodek a do tvé knihy se zapisovaly všechny dny – utvářely se, nebyl ani jeden z nich.“ Bůh zná všechny tvé dny a má plán pro každý z nich. Pokud se ho budeš každý den ptát, co máš dělat, a budeš věřit, že tě povede, naplníš v životě jeho plán.

Zdá se nepochopitelné, že Bůh může mít plán pro každého člověka na zemi. Je však velmi uklidňující, když si uvědomíme, že Bůh je schopen náš zmatek proměnit v něco smysluplného a krásného. Věnuj čas poznávání Boha, protože jeho plán můžeš poznat jen v důvěrném vztahu s ním.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pamatuj, že Bůh sleduje dokonce i vrabce, proto má jistě kontrolu i nad vším, co se děje ve tvém životě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon