Bůh tě chce dovést na novou úroveň

Bůh tě chce dovést na novou úroveň

Dej moudrému a ještě zmoudří, pouč spravedlivého a přibude mu bystrosti. (Přísloví 9,9)

Bůh chce, abychom žili radostným a spokojeným životem. Přesto občas dovolí, abychom se cítili nespokojeně nebo abychom měli pocit, že něco není v pořádku. Dělá to proto, že nechce, abychom dělali pořád dokola stejné staré věci. Chce nás podnítit, abychom ho hledali, protože nás chce přivést na vyšší úroveň.

Bůh touží po tom, abychom byli stále silnější a prohlubovali svůj důvěrný vztah s ním. Nejčastěji nás vede ke zralosti tak, že nás vyvádí z míst, kde jsme se doposud cítili dobře. Příliš mnoho pohodlí po příliš dlouhou dobu může znamenat, že jsme přestali růst. Jestliže ve svém nitru cítíš něco, co v tobě vyvolává vzrušení, přestože tomu zcela nerozumíš, zeptej se Boha, o co jde, a vyčkej na jeho odpověď.

Čas, který trávíš s Bohem, je nesmírně důležitý pro tvůj růst a zralost. Jestliže ale budeš dělat stále stejné věci, zmeškáš to, co pro tebe Bůh má. Někdy se mi stalo, že pro mě začalo být těžké číst Bibli. Bůh mě pak jednoduše vedl, abych několik měsíců četla jiný překlad. Tato malá změna mi ve výsledku přinesla nový růst, protože jsem se na věci začala dívat z jiné perspektivy. Satan se mě pokoušel odsuzovat za to, že jsem neměla chuť číst Bibli, Bůh mě přitom jenom chtěl přimět, abych začala číst jiný překlad. Jednoho dne jsem se při čtení a modlitbě cítila trochu znuděně, tak jsem si ve své kanceláři přesedla na jinou židli. Najednou jsem uviděla věci, které jsem v kanceláři měla už mnoho let, ale nikdy předtím jsem je nevnímala. Malá změna způsobila, že jsem na věci začala hledět ze zcela nové perspektivy. Bůh mě naučil novým duchovním pravdám jen díky tomu, že jsem si přesedla na jinou židli.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Neboj se přesednout si na jinou židli.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon