Zkoušení a budování víry

Víte, že zkoušení vaší víry působí vytrvalost. Jakub 1,3

Zralou víru se nám nepodaří zbudovat přes noc. Chceme-li mít hlubokou, zdravou a pevnou víru v Boha, budeme ji muset trénovat a posilovat.

Představme si vojáky v armádě. Když se přihlásí do určité jednotky, nejsou ještě připraveni jít do nejtužšího boje. Musejí projít základním výcvikem. Tam se učí, jsou zkoušeni a vytrvale trénují. Výcvikoví instruktoři jsou zodpovědní, aby vojáci získali sílu, výdrž, odolnost a vytrvalost.

Přemýšlejme, jak je to s vírou. Nejdříve se přihlásíme, tedy dáme svůj život Kristu. Poté začíná základní výcvik neboli budování víry a Duch svatý při tom působí jako výcvikový instruktor.

Duch svatý přesně ví, jaký výcvik v oblasti víry potřebujeme, abychom byli připraveni na každé období, které je před námi. Naším úkolem je poslechnout, i když to není jednoduché. Můžeme Mu důvěřovat, že přesně ví, jak nejlépe zbudovat naši víru.

Když dovolíme Duchu svatému, aby nás učil, bude výsledkem silná a pevná víra v Boha. Víra, která stojí za tu námahu!

Modlitba

„Duchu svatý, podřizuji se Tvému vedení. Chci mít zralou a pevnou víru v Tebe. Uč mě chodit vírou, a ne tím, co vidím. Budu Ti důvěřovat v každé situaci a věřit, že se o mě ve všem postaráš.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon