Bůh ti bude dávat moudrost

Bůh ti bude dávat moudrost

… učiníš své ucho vnímavé pro moudrost a nakloníš své srdce k rozumnosti, jestliže zavoláš na porozumění a pozvedneš svůj hlas k rozumnosti, jestliže ji budeš hledat jako stříbro, pátrat po ní jako po skrytých pokladech, tehdy porozumíš bázni před Hospodinem a získáš poznání Boha. (Přísloví 2,2–5)

Dnešní verše nás podněcují k hledání moudrosti a volání po porozumění. Důvodem je, že Boží moudrost zdaleka předčí i ty nejlepší představy kteréhokoli člověka. Bůh již na začátku vidí konec, zná srdce a motivy lidí a ví věci, které nám zůstávají neznámé. Ať už se ocitneš v každodenních životních problémech nebo bojuješ s útokem nepřítele, Boží moudrost ti může pomoct. A jediným způsobem, jak tuto moudrost získat, je požádat o ni Boha.

Když k nám Bůh mluví, často nám svou moudrost zjevuje. Může nám například dát vhled do konkrétní situace, nebo nám jasně sdělí, jaké rozhodnutí máme učinit a kdy. Dělá to různými způsoby, a my bychom jeho moudrost měli vždy přijmout jako vzácný dar.

Chci tě povzbudit, aby sis Boží moudrosti vážil jako neocenitelného duchovního pokladu a považoval ji za něco, bez čeho se neobejdeš – protože bez ní nebudeš schopen mít úspěšný život. Pravidelně se modli a pros Boha o jeho moudrost v každé situaci, v malých i velkých věcech. On ti ji rád dá, a ty se budeš moct radovat z výsledků.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Žádný problém není tak malý, aby nevyžadoval Boží moudrost.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon