Bůh žije v tobě

Bůh žije v tobě

Zůstaňte ve mně a já ve vás. (Jan 15,4)

Proč by Bůh chtěl v nás žít? A jak je to vůbec možné? Konec konců je svatý a my jsme obyčejní lidé se svými slabostmi, chybami a selháními.

Odpověď je jednoduchá: miluje nás a rozhodl se udělat si v nás svůj domov. A protože je Bůh, může udělat, co chce. Zkrátka se rozhodl, že si ve tvém srdci udělá domov. Toto jeho rozhodnutí není důsledkem žádného dobrého skutku, který jsi udělal nebo bys kdy mohl udělat. Důvodem je výhradně Boží milost, moc a milosrdenství. Vírou v Ježíše Krista se stáváš místem, kde přebývá Bůh. Tak to říká Bible.

Z dnešního verše vyplývá, že musíš věřit v Ježíše Krista, kterého Bůh poslal, a pak můžeš prožívat blízký vztah s Bohem. Víra ti umožní slyšet jeho hlas, přijímat jeho Slovo a vnímat jeho přítomnost.

Kromě toho, že věříš v Ježíše, kterého Bůh poslal jako velký dar lidstvu, musíš také věřit, že jeho oběť za hřích stačí k tomu, abys mohl vstoupit do Boží přítomnosti. Když přijmeš Ježíše jako svého Spasitele a Pána, stáváš se Božím příbytkem. Z této pozice v tobě Bůh mocí Ducha svatého koná své nádherné dílo.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Postarej se, aby se Bůh ve tvém srdci cítil jako doma.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon