Čekej na Boha

Čekej na Boha

Důvěřuj Hospodinu a čiň dobré; přebývej v zemi a pěstuj poctivost. (Žalm 37,3)

Každý den potřebuji slyšet Boha. Chci, aby ke mně mluvil ohledně všech věcí. Jestli chceš Boha slyšet, musíš být ochoten čekat na jeho moudrost a z hloubi srdce toužit po naplnění jeho vůle. Když se rozhodneš, že nepodnikneš žádný krok na základě vlastních tělesných tužeb nebo pocitů, uslyšíš Boha mnohem jasněji. Pokud počkáš s podnikáním důležitých kroků, dokud si nebudeš jistý jeho vedením, budeš požehnaný. Jakmile budeš vědět, že tě Bůh vede, můžeš podniknout to, co ti ukazuje, i když je to někdy obtížné.

Před několika lety jsem začala sbírat klasické filmy, protože v televizi nebylo nic, na co by se člověk mohl dívat. Jednoho dne se k nám domů dostal časopis se seznamem slušných filmů bez škodlivého obsahu. Zdálo se, že mi Bůh nabídl příležitost pořídit si několik dalších filmů. Byla jsem nadšená a rozhodla se, že si objednám patnáct nových filmů. Pak jsem ale objednávku na několik dnů odložila, a když jsem ji znovu našla, mé nadšení mezitím opadlo. Nakonec jsem si objednala jen dva filmy. Tohle je jednoduchý příklad, ale stejná zásada platí pro mnoho oblastí života.

Když se necháš vést momentálním pocitem nadšení, často uděláš chybu. Proto vždy říkám: „Nech odeznít emoce, a pak se rozhodni.“ Je neuvěřitelné, jak se mohou naše pocity změnit po vydatném nočním spánku.

Chci tě povzbudit, aby ses naučil počkat. Pocity přijdou a odejdou, a totéž platí i pro momentální nadšení. Tvé emoce tě zřídkakdy povedou směrem, který pro tebe Bůh připravil. Pokud budeš místo svých pocitů následovat Boží moudrost a jeho Slovo, přivede tě Bůh vždy na to správné místo.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nejprve odlož své pocity, a teprve potom se rozhodni.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon