Dávej pozor na ovoce

Dávej pozor na ovoce

Poznáte je tedy po jejich ovoci. (Matouš 7,20)

Chci tě povzbudit, abys sis dával dobrý pozor na ovoce ve vlastním životě i v životech druhých. Bylo by špatné, kdyby sis druhých všímal jen proto, abys je posuzoval a kritizoval. Jednoduše si však prověř, zda jsou skutečně těmi, za něž se vydávají. Je to jeden ze způsobů, jak „zkoumat duchy“ a jak se vyhnout problémům. Možná tě v životě oklamal nějaký člověk a způsobil ti bolest. Myslel sis, že ho znáš, nakonec se ale ukázalo, že ses v něm mýlil. Taková zkušenost tě může naučit, jak se nenechat oklamat tím, co lidé říkají, a naučí tě pozorně sledovat ovoce, které se projevuje v jejich životě. Člověk se může jevit jako zbožný, může dokonce umět zpaměti celé kapitoly Bible, pokud je ale hrubý, chamtivý a sobecký, pak není tím, čím se na první pohled zdá být.

Pro mě je nesmírně důležité, abych byla upřímnou křesťankou. Chci nést ovoce, které bude v souladu s tím, co říkám, a jsem si jistá, že ty toužíš po tomtéž. Velmi ráda denně sleduji ovoce svého života. Nemá smysl posuzovat ovoce jiných lidí, pokud nejsi ochoten zamyslet se nad svým vlastním. Jsem trpělivá? Jsem velkorysá? Opravdu mi záleží na druhých a jsem ochotná se obětovat, abych jim pomohla? Jsem ochotná okamžitě následovat vedení Ducha svatého? Pokud si neuděláš čas a nezkontroluješ své vlastní ovoce, necháváš se oklamat a brzy si začneš myslet, že jsi něčím, čím ve skutečnosti nejsi.

David prosil Boha, aby ho zkoumal. Také Pavel povzbuzoval členy církve v Korintu, aby zkoumali sami sebe a prověřili, zda jsou ve víře a nesou to pravé ovoce (viz Žalm 26,2; 2. Korintským 13,5–6). Takže zkoumej svůj život a popros Boha, aby ořezal veškeré špatné ovoce, aby neonemocněl celý strom.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Každý den si udělej čas, abys prověřil své ovoce!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon