Duch svatý nám dává vítězství nad emocemi

A já požádám Otce a on vám dá jiného Zastánce, aby byl s vámi na věčnost… Jan 14,16

Emoce jsou naším úhlavním nepřítelem. Často se necháváme vést vlastními pocity. Proto je důležité si uvědomit, jak nestále naše emoce jsou a jak často se mění. Musíme si dávat pozor a neuposlechnout každou myšlenku, která se nám v mysli zrodí. Myšlenky a pocity totiž nejsou v našem životě rozhodující pravdou.

Mnozí lidé trpí depresí, protože neumějí čelit pravdě. Duch svatý je Ten, kdo nám zjevuje pravdu. Proto pohlédněme pravdě do očí a místo výmluv a obviňování druhých převezměme zodpovědnost za své jednání. Když to uděláme a poprosíme Boha o pomoc, duch útlaku odejde a my pocítíme lehkost a svobodu.

Pokud se podřídíme Duchu svatému a uposlechneme moudrost, kterou nám zjevuje, můžeme žít ve vítězství nad emocemi. Ježíš svého Ducha posílá, aby byl naším Utěšitelem, Rádcem, Pomocníkem, Přímluvcem, Obhájcem, naší Posilou, Záchranou a Tím, kdo s námi zůstane navždy.

Buďme vděčni Bohu, že nemusíme žít ve zklamání, sklíčenosti, zoufalství, depresi či beznaději. Duch svatý nám přináší vítězství nad našimi emocemi!

Modlitba

„Duchu svatý, neumím sám kontrolovat své emoce a chování. Děkuji Ti, že mi pomáháš a dáváš mi svou sílu, která mi umožňuje vítězit.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon