Důvěřujte Mu na své životní cestě

I kdybych šel údolím nejhlubší tmy, nebudu se bát zlého, neboť ty jsi se mnou. Tvé žezlo a tvá hůl mě potěšují. Žalm 23,4

Často se učíme důvěřovat Bohu jen ohledně věcí, které potřebujeme nebo chceme. Hluboký vztah s Bohem znamená víc, než jen důvěřovat Bohu, že naplní naše potřeby. Znamená učit se důvěřovat Mu na cestě za každým cílem, o který usilujeme.

Ve svém životě jsem prožila období, kdy jsem se soustředila jen na důvěru v Boha ohledně věcí, které jsem chtěla nebo si přála. Potom mi ale Bůh začal ukazovat, že tyto věci nejsou v mém životě tím nejdůležitějším.

Chtěl, abych pochopila, že důvěra znamená procházet situacemi se stabilitou a dobrým postojem. Potřeboval, abych se naučila, že nás z některých okolností nezachrání vždy, když si to přejeme. Vždy ale na naší cestě zůstává s námi.

Bůh nás vždy neochrání před vším, co se nám nelíbí. Je však stále s námi. Dnes se nezaměřujte jen na konečný výsledek. Myslete na to, že je Bůh s vámi v každém okamžiku. Je vám nablízku, proto Mu můžete na své životní cestě zcela důvěřovat.


Můžete se začít modlit

„Bože, jsem rád, že jsi se mnou. Nechci Ti důvěřovat jen ohledně věcí, které potřebuji, ale také ve všech životních situacích, kterými procházím.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon