Dívej se na lidi tak, jak je vidí Bůh

Dívej se na lidi tak, jak je vidí Bůh

Nevěnujte pozornost každý jen vlastním zájmům, nýbrž každý i zájmům těch druhých. (Filipským 2,4)

Velkým problémem mezi věřícími je dnes sobectví a sebestřednost. Pokud si nedáme pozor, můžeme se natolik pohroužit do sebe, že nikdy nepoznáme skutečnou radost, která přichází, když zapomeneme na své sobectví a začneme sloužit Bohu tím, že pomáháme druhým. Když se obracíme k druhým, Bůh se obrátí k nám a postará se o naše potřeby. Cokoli uděláme pro někoho jiného, to Bůh udělá pro nás.

Je snadné soudit a kritizovat jiné lidi, Bůh ale chce, abychom je místo toho milovali. Chce, abychom jim projevovali stejné milosrdenství, jaké on sám projevil nám. Boží slovo říká, že milosrdenství vítězí nad soudem. Když se tedy budeme snažit být požehnáním, naše radost poroste.

Není možné být sobecký a šťastný zároveň. Radost přichází pouze tehdy, když se s ostatními dělíme o Boží lásku. Čím víc jsme sebestřední, tím víc budeme nešťastní. Mnoho let jsem byla nešťastná prostě jen proto, že jsem nedělala nic pro nikoho jiného. Nakonec jsem se dozvěděla, že Bůh nás nestvořil pro to, abychom se zabývali sami sebou, ale abychom se starali o druhé. Když budeš pomáhat druhým, Bůh bude jednat a naplní všechny tvé potřeby.


Pros Boha, aby ti ukázal, komu můžeš dnes pomoct a koho můžeš požehnat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon