Bůh má pro vás nádherný plán

Každý ať zkoumá své jednání, a pak se bude moci chlubit pouze s ohledem na sebe, a ne na druhého. Galatským 6,4

Musíme se přestat srovnávat s ostatními. Bůh totiž nechce, abychom byli frustrovaní a cítili, že si nezasloužíme požehnání, které nám touží dát.

Porovnávání se s jinými lidmi není fér vůči nim, ani vůči nám. Není správné vůči nim, protože pak začneme žárlit na jejich majetek, schopnosti, vzhled atd. Důsledkem toho je, že dojde ke zhoršení vzájemných vztahů. V konečné fázi nejsme schopni vážit si těchto lidí tak, jak je Bůh stvořil.

Není to správné ani vůči nám, protože tím omezujeme uskutečnění Božího plánu v našem životě. Když se srovnáváme s ostatními, je to, jako kdybychom Bohu říkali: „Chci Tvé dílo ve svém životě omezit pouze na toto, po ničem jiném netoužím. Jediné, co chci, je být jako tato osoba.“

Bůh má jedinečný plán pro každého z nás. Jeho plány pro tebe jsou větší, než si vůbec umíš představit. Přestaň se zaměřovat na Jeho záměry s ostatními, jedině tak budeš moci naplnit plán, který připravil pro tebe, a přijmout požehnání, které je jeho součástí.

Můžete se začít modlit

„Duchu svatý, pomoz mi upřímně prozkoumat své srdce, zjev jakoukoliv žárlivost, opovrhování či frustraci, které jsou důsledkem srovnávání se s druhými. Chci se stát tím, kým mě chceš mít. Toužím žít životem, který jsi pro mě připravil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon