Jak zdolat hory

Jak zdolat hory

Když půjdeš přes vody, budu s tebou, a přes řeky, nezalijí tě. Když půjdeš ohněm, nespálíš se a plamen tě neožehne. (Izajáš 43,2)

Když víme, že Bůh je s námi, víme také, že s ním dokážeme překonat jakékoli obtíže. Nemusíme se vyhýbat svým problémům. Můžeme se s nimi vypořádat v Boží moci a moudrosti. Vše, před čím se skrýváme nebo před čím utíkáme, má nad námi stále moc.

Někdy obcházíme pořád dokola tutéž horu, a končíme jako Izraelci, kteří čtyřicet let bloudili pouští (viz Deuteronomium 2,1–3). Ale čím blíž jsme Bohu, tím jsme odhodlanější svým horám čelit a v důvěře je s Boží pomocí zdolávat. To je jediná cesta k vítězství. David před Goliášem neutekl; on proti němu běžel ve jménu Hospodinově.

Doporučuji ti, aby ses odmítl vzdát, a to bez ohledu na to, jak těžké mohou tvé okolnosti vypadat. Věř, že Bůh má pro tvůj život plán, a modli se, aby ti dal sílu zdolat všechny hory bez ohledu na to, jak vysoké se zdají být.

A co je nejdůležitější, rozhodni se užít si svou cestu. Těšit se ze života je postoj srdce. Je to rozhodnutí radovat se ze všeho, protože Bůh si k uskutečnění svého dokonalého plánu dokáže použít všechno, dokonce i zdánlivě obtížné věci.


Boží moc a přítomnost tě pozvednou nad okolnosti, které se ostatním zdají nepřekonatelné.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon