Přestaňte litovat předchozích chyb a připravte se na nová rozhodnutí

Proto je-li kdo v Kristu, je nové stvoření. Staré věci pominuly, hle, je tu [všechno] nové. 2. Korintským 5,17

Lítost je následek špatných rozhodnutí. Pokud bojujeme s lítostí, musíme se s ní vypořádat a v budoucnu se rozhodovat lépe.

Z první ruky vím, kolik lítosti mohou způsobit špatná rozhodnutí. Pamatuji si, že jsem si při pohledu na sebe mnohokrát uvědomila velký rozdíl mezi mnou a mým manželem. Dave celý život pečlivě cvičí, je zdravý, silný a v dobré kondici.

Na začátku jsem jen litovala, že nejsem tak silná jako Dave, pak jsem si ale uvědomila, že s tím musím začít něco dělat. Nyní pravidelně cvičím a nepřestávám se divit pozitivním výsledkům.

Bible říká, že v Kristu jste novým stvořením. Nemusíte již žít starým způsobem, máte možnost se skrze moc Ducha svatého rozhodovat lépe. Pokud litujete nepromyšlených rozhodnutí, které jste v minulosti udělali, nenechte se obelhat, že je již příliš pozdě a nedá se s tím nic dělat. Začněte dělat, co je správné a držte se toho.

Správná rozhodnutí začne brzy následovat Boží požehnání, které si budete moci vychutnávat ve svém každodenním životě.

Můžete se začít modlit

„Duchu svatý, vím, že jsem novým stvořením. Nechci se utápět v lítost nad svou minulostí. Pomoz mi správně se rozhodovat a užít si budoucnost, kterou jsi pro mě připravil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon