Jak se vyhýbat konfliktům

Začít svár je jako pustit vodu, zanech hádky dříve, než vypukne. Přísloví 17,14

Konflikty jsou jednou z hlavních zbraní, které nepřítel používá v boji proti křesťanům. Věřím, že existují tři věci, které v našich životech otevírají dveře duchu svárlivosti.

  1. Naše ústa: Nevhodná slova v nepravý čas mohou způsobit vichřici. Pokud na oheň přikládáme více a více slov, konflikt dále poroste. Jedním ze způsobů hašení plamenů je zbavit jej paliva.
  2. Naše pýcha: Přestože mohou svár vyvolat nevhodně zvolená slova, je hlavním důvodem pyšné srdce, které neumí zůstat zticha. Pýcha musí mít poslední slovo, Bible však říká, že jejím důsledkem je zkáza (viz Přísloví 16,18).
  3. Náš názor: Mnohokrát dochází ke konfliktům, protože se snažíme ostatní přesvědčit o svém názoru. Když si uvědomíme, kolik věcí se ještě musíme naučit, přestaneme druhým zdůrazňovat svůj názor, není-li to nutné. Pak budeme schopni získávat nové poznání, které tolik potřebujeme.

Nepřítel se neustále snaží pošpinit naše životy svárem a konflikty. Rozhodněte se ctít Boha a respektovat druhé tím, že se začnete vyhýbat konfliktům. Místo toho začněte usilovat o pokoj, jednotu a porozumění.


Můžete se začít modlit

„Duchu svatý, pomoz mi zůstat ve střehu a dávat si pozor na konflikty. Vydávám Ti svá slova a svůj názor. Toužím se ve vztahu s ostatními lidmi vyhýbat konfliktům.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon