Jak žít ve svobodě od dluhů

Nikomu nebuďte nic dlužni… Římanům 13,8

Důležité je, abychom rozuměli tomu, že boj o naše finance je ve skutečnosti duchovní bitvou. Nepřítel nás pokouší, abychom utratili víc, než si můžeme dovolit, a důsledkem toho byli pod tlakem, který nám bude překážkou na naší cestě za Bohem.

Naším cílem musí být radovat se v životě, který pro nás Ježíš vydobyl svou smrtí – v životě spravedlnosti, pokoje a radosti v Duchu svatém. To se nám nepovede, budeme-li frustrovaní a pod tlakem kvůli finančním dluhům.

Můžeme žít ve svobodě od dluhů, pokud začneme používat biblické principy pro hospodaření s penězi. Můj manžel Dave říká, že když se naučíme žít uvnitř našich hranic nebo v rámci rozpočtu, který máme k dispozici, Bůh nám požehná, rozšíří naše hranice a budeme mít víc peněz. V Lukáši 19,17 čteme, že Bůh má radost, když jsme věrní a důvěryhodní i v nejmenších věcech. Pokud se to naučíme, svěří nám Bůh i větší věci.

Neupadněte tedy do pasti, že začnete žít „nad své poměry“ místo toho, abyste žili s tím, co vám Bůh svěřil. Vyhýbejte se dluhům a žijte v rámci svých možností. Pak budete moci sledovat Boha, jak vaše možnosti rozšíří.

Můžete se začít modlit

„Bože, chci vyhrát duchovní bitvu o své finance, odmítám žít v dluzích. Nepodlehnu pokušení utratit víc, než mám k dispozici. Místo toho Ti chci být věrný v rámci hranic, které jsi mi dal.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon