Potřebujete trpělivost

A vytrvalost ať má dokonalý výsledek, abyste byli dokonalí a úplní a aby vám v ničem nic nescházelo. Jakub 1,4

Když prosíme Boha, aby nás změnil, musíme si uvědomit, co to znamená. Ke změnám, které jsou v našem životě nutné, většinou nedojde přes noc. Místo toho nám Bůh otevírá nové příležitosti, abychom navzdory opozici rostli a byli proměňováni.

V první kapitole Jakubova listu čteme, jak je důležité být vytrvalí navzdory změnám a opozici. Trpělivost je ovocem Ducha, které v nás dozrává a rozvíjí se v období zkoušek. Přesto ji však velmi potřebujeme. Písmo nám říká, že budeme-li vytrvalí, staneme se dokonalými, úplnými a nebude nám nic scházet. Není však jiný způsob, jak vytrvalost získat, než nejprve usilovat o to, co potřebujeme přijmout.

Chceme-li jako Boží služebníci opravdu vítězit a proměňovat svět, budeme si muset projít věcmi, které jsou pro nás určitou výzvou. Nepřítel se nás bude neustále snažit okrást o odvahu. Bůh je však větší a vítězně vás provede každou obtížnou situací.

Rozhodněte se dnes, že dovolíte Bohu, aby skrze vás jednal, a to i navzdory opozici. Poroste-li vaše vytrvalost, budete moci žít vítězně.


Můžete se začít modlit

„Bože, chci být proměňován, přestože to znamená určitou výzvu. Dej mi sílu vytrvat a zůstat pevný, i když procházím zkouškami. Chci mít vytrvalost a stát se dokonalým v Kristu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon