Usilujte o svatý život

Ale podle toho Svatého, který vás povolal, se i vy staňte svatými v celém svém způsobu života. 1. Petr 1,15

Myslím, že bychom měli být trochu opatrnější než doposud, co se týče našeho způsobu života. Nemyslím opatrnost, která přerůstá v strach. Mám na mysli zbožnou opatrnost, která není zákonická.

Jestliže nedáváme pozor, s kým se přátelíme, jaké televizní programy a filmy sledujeme, jaké knihy čteme, jakou hudbu posloucháme, za co utrácíme peníze a jak trávíme svůj čas, může to skončit tím, že promrháme celý svůj život.

Jako křesťané máme usilovat o svatost a uvědomovat si, že jsme byli posvěceni. To znamená, že jsme oddělení pro Boha. V okamžiku, kdy přijmeme Ježíše jako svého Spasitele, posvětí nás Duch svatý a oddělí pro Bohem daný životní cíl. Pokud neusilujeme o naplnění tohoto cíle a žijeme si po svém, budeme se brzy cítit prázdní a plní zklamání.

Chci vás dnes povzbudit, abyste usilovali o svatost. Když před sebou máte obtížné kroky, ptejte se Boha, jak máte jednat, a vždy si vyberte cestu svatosti, kterou pro vás Bůh předem připravil.


Můžete se začít modlit

„Ježíši, pomoz mi uvědomovat si věci, které mi brání žít ve svatosti. Veď mě po cestě opatrnosti, chci vždy usilovat o svatost, kterou jsi pro mě připravil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon